Rozwój osobisty, a charyzma lidera

Współczesne organizacje coraz częściej potrzebują zarządzających, którzy nie tylko pełnią role wyznaczone im przez firmy, ale swoją osobowością i autorytetem są w stanie pociągnąć za sobą innych. A zatem z jednej strony muszą oni wciąż doskonalić umiejętności związane z zarządzaniem, z drugiej kształtować i wzmacniać własną charyzmę, tak by stać się liderami, którzy faktycznie przewodzą swoim zespołom. Przygotowany przez nas warsztat uczy właśnie tych dwóch aspektów niezbędnych menedżerom.

Uczestnicy szkolenia odkryją własny styl zarządzania, nauczą się jak w pełni wykorzystać swoje mocne strony, lecz również dostrzegać te zachowania, które są nieskuteczne i wymagają zmian

Określenie potencjału i zasobów.

Diagnoza aktualnej sytuacji.

Określenie obszarów możliwego rozwoju.

Metody i środki umożliwiające rozwój.

Jakość Osobista – założenia dotyczące własnego wizerunku oraz kierunków rozwoju.

Tworzenie Osobistej Wizji i Misji.

Planowanie ścieżki osobistego rozwoju.

Identyfikowanie i eliminowanie możliwych przeszkód.

Docieranie do wewnętrznych zasobów.

Powiązanie rozwoju osobistego i zawodowego.